İlaç içmeden baş ağrısı nasıl geçer?

Okuduğunuz haber
MERT MİLDON: SENEGAL'İN GELİŞMESİNE KATKI SUNACAĞIZ

İnstagramda Popülerliği Arttırmak

Anasayfa   /    Ekonomi    /    Mert Mildon: Senegal'in gelişmesine katkı sunacağız

Mert Mildon: Senegal'in gelişmesine katkı sunacağız

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, Afrika topraklarındaki yatırımlarına dikkat çekerek, “Dünyanın yeni gelişim merkezlerinden olan Afrika Senegal’de yeni projelerimizi faaliyete sokmak için, çalışmalarımıza hız kazandırdık” dedi.

EKONOMİ      30 Mayis 2017 - 18:55     9412     0

Mert Mildon: Senegal'in gelişmesine katkı sunacağız

Mert Mildon,” Yaptığımız projeler Senegal’in gelişmesine katkıda bulunacak” ifadelerini kullandı.

 

AFRİKA FIRSATLAR KITASI

Son yıllarda AB’de yaşanan kriz sonrası ihracat pazarlarını çeşitlendirme faaliyetlerine hız verildiğine dikkat çeken Mert Mildon, “Miller Holding de, bu çalışmalara katkıda bulunmak için, Çanakkale’den 7 bin kilometre ötede,  Senegal’de iki dev proje yapıyor” diye konuştu. Afrika’nın birçok açıdan gelişime açık bir yer olduğunun altını çizen Mert Mildon, “Türkiye ile 20 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip Afrika ülkeleri enerjiden inşaata, tekstilden gıdaya her alanda fırsatlar barındırıyor. Birçok Afrika ülkesi düşünülenin aksine, siyasi çatışmalar ve iç savaşlardan uzak bir hayat sürüyor” dedi. Bu ülkelerin bakir pazarları ve sürekli artış gösteren talep çeşitliliğiyle büyük imkanlar taşıdığını kaydeden Mert Mildon, şunları söyledi:

“Afrika pazarı bu nedenle önemli. Biz de bu pazarda yerimizi almak için hazırlıklarımızı yaptık. Geldiğimiz nokta öngörülerimizin doğru olduğunu da gösteriyor.  Avrupa Birliği’nin toparlanma sürecinin zaman alacağı varsayılırsa, Afrika pazarının önemi bir kez daha ortaya çıkar. Miller Holding de, bu önemin farkında.”

SENEGAL HÜKÜMETİYLE BAŞARILI BİR İŞBİRLiĞİMİZ VAR

Dünyanın her bölgesinde çeşitli gelişmelerin yaşandığını, Türkiye’de hükümetin de bu gelişmelere göre proaktif çalışmalar yaptığını vurgulayan Mert Mildon “Bu gelişmeler ışığında da Afrika kıtasına ve Afrika ülkelerindeki yatırımcılara ciddi destekler veriliyor” dedi.  Finansmanı Türk Eximbank aracılığıyla sağlanan alt ve üst yapı yatırımlarının da hükümet politikası olarak desteklendiğini vurgulayan Mert Mildon, “Miller Holding de bu teşvikler kapsamında Senegal’de.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle destek verilmesini arzu ettiği Senegal hükümeti ile şu anda oldukça başarılı çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

2017 ÖNEMLİ BİR YIL OLACAK

Afrika kıtasının gelişimine katkı sağlayacak projelere özel önem verdiklerini ve alanında birikimli uzmanlardan oluşan ekiplerle projeler hazırladıklarını vurgulayan Mert Mildon “Hali hazırda inşaatı devam eden hal ve lojistik merkezi projemiz 2017 sonbaharında teslim edilecek ve ardından projenin 2. etabına başlanacak” dedi.  “Miller Holding olarak orada yaşayan halka dokunan projeler yapmayı önemsiyoruz” diyen Mert Mildon,” Bu iki projenin de oradaki halkın yaşam kalitesine olumlu destek sağlayacağını düşünüyoruz. Bu da bizim azmimizi artırıyor, gecemizi gündüzümüze katarak bu projelerin hızla tamamlanması için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

AFRİKA AÇILIMI SÜRECECEK

1967 yılında başlayan faaliyetlerinde Türkiye’de artık güvenle anılır bir marka haline dönüştüklerini vurgulayan Mert Mildon, “İnşaat tecrübemizi artık yurtıdışı projelerle de geliştiriyoruz” dedi. Senegal’de yapılan devlet yatırımlarına müteahhitlik hizmeti sunduklarını ve bunu iyi bir başlangıç olarak gördüklerinin altını çizen Mert Mildon, “Bu hizmetler Afrika’ nın çeşitli ülkelerinde hazırlanan projelerle devam edecek ve Miller Holding sektörün önemli isimleri arasına girecektir. Çok kısa bir süre içinde Afrika’da da Miller Holding ismi güven kavramıyla eşdeğer tutulan bir  kavram haline dönüşecektir. Türkiye’deki marka güvenilirliğimizi, 7 bin kilometre uzaktaki bir Afrika ülkesine de taşıyacağımız için oldukça heyecanlıyız”   diye konuştu.

KONUT İNŞAATI DA OLABİLİR

Miller Holding’in yeni yatırım planlarında da Afrika’nın önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Mert Mildon, “İnşaat sektöründe yurtdışı pazarında hedeflediğimiz büyüme planları dahilinde Batı Afrika’da devam eden projemizden sonra, Kuzey Afrika ülkelerinde de hakettiğimiz yere ulaşabilmek için çalışmalarımıza hız katacağız. Ekiplerimiz bunun için çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Kuzey Afrika ülkelerinde hem devlet yardımları, hem de konut inşaatı alanında çalışmalarımız yoğunlaşacak” vurgusunda bulundu.

 

BİZİ TAKİP EDİN

Miller Holding olarak belirli ilkeler ve prensiplerle yola devam ettiklerini vurgulayan Mert Mildon, “Kalite, güven, estetik gibi unsurlar bizim için vazgeçilmez değerler. Bu değerlerimiz Afrika pazarında da niteliğini kaybetmeden sürdürüyor. Senegal’deki çalışmalarımızı ısınma turu olarak değerlendirebilirsiniz” dedi. “Burada kazanacağımız tecrübeyle, Afrika pazarının kendine özgü koşullarını öğrenme şansımız oluyor” diyen Mert Mildon, “Bu tecbüreyi hızla diğer ülkelere aktaracağız” dedi. Mert Mildon, süreç içinde kendilerine destek olan tüm çalışanlarının da büyük bir teşekkürü hak ettiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ