Kullanışlı koltuk takımı modelleri

Okuduğunuz haber
YALOVA OSGB FİRMALARI

Sea Pearl Ataköy Projesi

Anasayfa   /    Ekonomi    /    Yalova OSGB Firmaları

Yalova OSGB Firmaları

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu tüm işyerlerinde çalışanları meslek hastalıklarından ve iş kazalarından korumak için gerekli önlemlerin alınması konusunda işverenleri sorumlu tutmaktadır.

EKONOMİ      30 Ocak 2017 - 11:50     2885     0

Yalova OSGB Firmaları

Yasaya göre işyerinin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre işyerinde belirlenen sayıda iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personelinin bulunması gerekir. Bunun yanında çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verilmesi, risk analizlerinin yapılması ve acil durum planlarının hazırlanması da işyerlerinin sorumlulukları arasındadır. İşverenler bütün bu yasal zorunlulukları kendi bünyelerinde kurdukları iş sağlığı ve güvenliği birimi vasıtasıyla yerine getirebilir. Ama dilerse yetkili osgb firmalarından hizmet alabilir.

Yalova OSGB Firmaları Yalova’da bulunan farklı sektörlerdeki yüzlerce firmaya iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermektedir. OSGB firmalarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki alabilmeleri için istenen fiziki şartları ve donanımları hazırlamaları gerekiyor. İstenen şartlar arasında sertifikalı iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurmak da vardır. OSGB firmalarının sunduğu işyeri hekimliği hizmeti kapsamında işverene iş sağlığı konusunda rehberlik etmek, çalışanların işe giriş muayenelerini ve periyodik sağlık kontrollerini yapmak, çalışanlara iş sağlığı konularında eğitimler vermek, risk değerlendirmesi çalışmalarına katılmak ve yıllık çalışma planı hazırlamak gibi hizmetler bulunuyor.

Yalova iş güvenliği firmaları ayrıca işyerlerine iş güvenliği uzmanı hizmeti sunmaktadır. Sertifikalı iş güvenliği uzmanları işverene iş güvenliği konusunda rehberlik ve danışmanlık yapar. Çalışanlara iş güvenliği konularında eğitimler verir, risk değerlendirmesi yapar, acil durum planı hazırlar, acil durum eylem tatbikatları yaptırır, sağlık ve güvenlik planı hazırlar. İş ekipmanlarının periyodik kontrollerinin yapılmasını sağlar.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının ve alınan önlemlerin hedefi çalışanları meslek hastalıklarından ve iş kazalarından korumaktır. Yasa tüm işyerlerini kapsamaktadır. Yalova OSGB listesi içinde yer alan Gözetim OSGB firmamız deneyimli ve sertifikalı personeliyle ve yeterli donanımıyla firmalara İsgb hizmeti vermektedir. Firmamızın hizmet verdiği işyerlerinde meslek hastalıkları ve iş kazaları minimuma iniyor ve çalışanlar için sağlıklı ve güvenli çalışma alanları yaratılıyor. Yine firma ve kurumlarda iş güvenliği bilinci oluşturuluyor. Uygun fiyatlarla kaliteli İsgb hizmetleri almak isteyenler için en doğru ve güvenilen adreslerden biri Gözetim OSGB firmamızdır.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ